Vazby

Vaše tiskoviny samozřejmě umíme i svázat

Vazby které provádíme

 

Vazba V1:

měkká vazba V1 (na skobičku, sešitová, časopisová) je nejrozšířenějším druhem měkké vazby. Vyrábí se tak, že jsou knižní složky sneseny vkládáním (do sebe). Knižní blok se vloží do jednou rýhované obálky (při použití tužšího papíru) a ve hřbetu se sešijí drátěnými skobkami na drátovce (sešívačce). Po oříznutí ze tří stran je sešitová brožura hotová. Při sešívání je možné používat i speciálních sponek s okem například pro zavěšení tiskoviny do šanonů. Počet stran musí být VŽDY dělitelný 4mi.
použití vazby V1

Když potřebujete levně vytisknout menší katalog nebo brožuru a je potřeba listy svázat ve hřbetu tak, aby vznikl sešit použijeme vazbu V1. Touto vazbou brožury, sborníku, katalogu, ceníku nebo jiné tiskoviny dosáhneme skvěle v1-ockodržící vazby. Nejčastěji se používají pro sešití 2 sponky, ale velmi často používáme i 4 sponky. Je také možné udělat vazbu tak, aby na sponkách vzniklo očko pro založení ceníku, katalogu, nebo jiné publikace do šanonu. Libovolná velikost publikace Nejlevnější typ vazby - okolo 10 Kč za kus, podle počtu stran a papíru.

 V1 spin


Vazba V2:V2 1

Spolu s vazbou V1 patří mezi nejčastěji používané vazby. Setkáváte se s ní na spoustě druhů tiskovin jako katalogy, telefonní seznamy, skripta nebo levné knihy bez pevné obálky tzv. paperbacky. vazba V2 je také velmi často používaná při výrobě periodických tiskovin, zejména časopisů. POZOR NOVÉ SPECIFIKACE - Tloušťka svazku do 50 mm. Pracovní šířka stroje je 455 mm (formát A3+ s případným následným ořezem), což umožňuje vazbu knih až do formátu SRA3 (320×450 mm = šířka hřbetníku) nebo A4 landscape. Při výrobě tiskových podkladů je třeba věnovat pozornost tloušťce hřbetu, která vychází z tloušťky gramáže papíru a počtu vnitřních listů. Obecně platí, že 100 archů papíru 80gr má tloušťku 10mm. Na straně lepení je třeba počítat s cca 5mm prostorem. Data pro vazbu V2 je tedy třeba dodat ve dvou souborech, vnitřek nevyřazený a obálka hotová s naznačením hřbetu. Počet stran na vnitřek musí být vždy sudé číslo.

Výroba vazeb V2

V2 2Celá výroba probíhá poměrně jednoduše, do lepícího stroje se upevní knižní blok (vytištěné strany knihy, brožury, skript,...). Lepící stroj poté zdrsní hřbet budoucí knihy. Zdrsnění se provádí frézováním "zubatým kotoučkem". Tím se naruší struktura papíru - vytáhnou se vlákna papíru. Na takto připravený hřbet knihy se následně nanese vrstva tavného lepidla. Nános se provádí pomocí točících se válečků nad kterými projede upevněný knižní blok. Následně dojde ke slepení s připravenou obálkou knihy. Těsně před slepením se ve stroji ještě obálka naohýbá a naryluje podle tloušťky knižního bloku.

Cena je 25 Kč za kus (plus paušál 50Kč nastavení stroje) - cena se samozřejmě snižuje s počtem ks a zákaznickou slevou. Cenu za nastavení stroje se snažíme sloučit s jinými zakázkami.


Kroužková vazba:krouzek

Kovová kroužková vazba. Libovolná velikost publikace
cena: cca 29 Kč / hřbet Přibližně 35 Kč za publikaci A4, silnou 10 mm

 


Vazba Metalbind:
metalbindKovový hřbet vytvoří velmi solidně vypadající publikaci. Je to rychlá a mnohem pevnější varianta vazby V8
Možnost rozdělání a opětovného svázání. Ideální pro diplomové práce. Pouze A5 a A4

 

vazba Metalbind

 všechny uváděné ceny jsou bez DPH 21%